T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ŞİŞLİ - Nişantaşı Anadolu Lisesi

ÇUVALLADIK

Okulumuz Fizik Öğretmeni Bülent COMBA  tarafından 2010-2011 eğitim öğretim yılında başlatılan  “çuvalla yoksa sınavda çuvallarsın”  projesi

YİNE ÇUVALLADIK

 

Okulumuz Fizik Öğretmeni Bülent COMBA  tarafından 2010-2011 eğitim öğretim yılında başlatılan  ve halen sürdürülen  “çuvalla yoksa sınavda çuvallarsın”  projesinin üçüncü etkinliği gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi bu yılda okulumuzun her bir öğrencisi tarafından farklı yayın evlerine ait birer adet fizik dersi soru bankası kitabındaki bütün  sorular çözülerek hatalı sorular tespit edildi ve kitap kapağının iç yüzüne yazıldı. Bütün öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte 48 öğrenci kitaplarının tamamını başarıyla inceleyerek hatalı soruları buldu. Etkinlik kapsamında başarılı olan öğrenciler kitaplarını “Çuvalla Yoksa Sınavda Çuvallarsın” sloganıyla çuvallara koyarak geri dönüşüme gönderdi. Soruları çözülüp, hataları tespit edilen kitapların yayın evleri aranarak öğrencilere yeni kitap gönderilmesi karşılığında hatalar bildirildi. Yayın evleri tarafından gönderilen kitaplar “çuvallayan” öğrencilerimize dağıtıldı.

 

Projenin nihai amacı 9. sınıftan başlayarak tüm sınıflara uygulanacak ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilecek proje etkinliği sonunda dört yıl boyunca soru bankalarındaki soruların çözülüp, hatalı soruların bulunmasıyla birlikte öğrencilerin üniversite giriş sınavında fizik sorularının tamamını çözecek seviyeye gelmelerinin sağlanmasıdır.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 25.09.2014 - Güncelleme: 25.09.2014 09:31 - Görüntülenme: 1048
  Beğen | 0  kişi beğendi